Герб України
ІГТМ НАН УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
імені М.С. ПОЛЯКОВА
Русская версияРусский Українська версіяУкраїнська

Відгуки користувачів на мікроманометр МДР-6:

Другий воєнізований гірничорятувальний загін 26.01.2018 - 2-й воєнізований гірничорятувальний загін

"Про промислові випробування микроманометра МДР-6"

Службою депресійних, газових і теплових зйомок 2 ВГРЗ в умовах ліквідації пожежі на виїмковій ділянці 122 північної лави пл.к8н гор.820 м ОП "Шахта ім. Д.Ф. Мельникова" ПАТ "Лисичанськвугілля" в період з 27.07.2017 року по 31.10.2017 року проводилися промислові випробування микроманометра диференціального рудничного МДР-6 (зав.№2), розробленого і переданого на випробування інститутом геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України.

В ході проведення випробувань виконувалися виміри диференціального тиску в характерних місцях шахтної вентиляційної мережі, а також на вентиляційних спорудах аварійної ділянки шахти, заміри температури та вологості рудникового повітря з одночасним їх контролем приладами, що стоять на оснащенні 2ВГСО (ммн-2400, МБЦ, МВ4-2М).

Промислові випробування микроманометра МДР-6 проводилися в суворій відповідності з "Програмою та методикою експлуатаційних випробувань" розробленої відділом №18 ІГТМ НАН України Дудником М.М., узгодженої з командиром 2ВГСО Алейниковим П. В., та затвердженої заступником директора ІГТМ НАН України з наукової роботи, докт. техн. наук Круковський О.П.

В ході випробувань встановлено наступне:

 1. мікроманометр МДР-6 відповідає технічним характеристикам, заявленим розробником;
 2. фактична помилка у вимірах диференціального тиску мікроманометром МДР-6 і ММН-2400 не перевищувала допустимої для приладів даного класу точності;
 3. енергоспоживання приладу дозволяє зберігати працездатність МДР-6 протягом як мінімум 350 апарата-годин сукупної роботи;
 4. протягом усього терміну промислового випробування мікроманометр показав надійну роботу всіх систем, не вимагав заміни вузлів і деталей.

Висновок: промислові випробування МДР-6 показали готовність дослідного зразка до виконання робіт по вимірюванню депресій шахтної вентиляційної мережі, вимірювання відносної вологості рудникового повітря і його температури в умовах підземної розробки вугільних родовищ, а також застосування його як основного приладу для зазначених вище вимірів підрозділами ДВГРС в умовах ліквідації НС та їх наслідків.

Другий воєнізований гірничорятувальний загін відгук МДР-6Завантажити документ

ДТЕК Павлоградвугілля 14.12.2017 - "ДТЕК Павлоградвугілля"

Даний прилад проходить тестування в гірських виробках на ПСП "Шахтоуправління Першотравенське" ш. "Степова" ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля".

В ході тестування було виявлено:
Прилад МДР-6 призначений для визначення температури повітря, вологості в гірських виробках, а також перепаду тисків на вентиляційних спорудах.

 1. Простота в зверненні.
  Можливість виконання вищевказаних вимірів одним приладом. У порівнянні з приладом МВ-4М, щодо визначення температури і вологості повітря, МДР-6 має менші габарити, що дає перевагу при пересуванні по гірських виробках, сходових відділенням і т.д. - зручність у використанні.
 2. Достовірність показань приладу.
  Контроль показань приладу МДР-6 виконувався паралельними вимірами МНН-250 і МВ-4М. В ході вимірів було встановлено, що показання МДР-6 відповідають показанням приладів МНН-250 і МВ-4М, похибка показань приладу відповідає заявленій в технічній характеристиці. Має більший діапазон вимірювань перепаду тиску в порівнянні з приладом МНН-250 (МНН-250 -до 2000 Па, приладом МДР-6 вимірі перепад тиску 2240Па).
 3. Тривалість роботи.
  За час тестування (~ протягом 2х місяців) ресурс батареї не вичерпаний. Відмов (скидів показань) при виконанні вимірів не було.
 4. Експлуатаційні і конструктивні недоліки.
  При вимірі перепаду тисків в регульованих вент. спорудах з великою депресією, гнучкі шлаги прокладаються в зазор вент споруди видуваються повітряним потоком. Необхідна більш жорстка конструкція типу подовжувача до приладу ШИ-11.

Відгук ДТЕК ПавлоградвугілляЗавантажити документ

Відгуки користувачів на анемометр АПР-2:

Шахта "Білозерська" 17.11.2017 - Шахта "Білозерська"

Для вимірювання швидкості повітряного потоку в гірничих виробках на ТДВ "Шахта "Білозерська" з 2003 року експлуатуються анемометри переносні рудничні АПР-2 виробництва ІГТМ НАН України.

За час використання в умовах шахти "Білозерська" АПР-2 зарекомендував себе надійним, зручним в експлуатації приладом, що дозволяє швидко і з необхідною точністю проводити виміри швидкості повітря, оперативно вирішувати питання розподілу повітря у вентиляційній мережі. Анемометр АПР-2 володіє низьким енергоспоживанням, що забезпечує тривалу роботу без заміни джерел живлення.

Керівництво ТДВ "Шахта "Білозерська" висловлює зацікавленість в придбанні анемометрів з новими або розширеними функціями, наприклад можливістю виконання вимірів швидкості метано-повітряної суміші в трубопроводах дегазації і ізольованого відводу метану, можливістю вимірювань депресії вентиляційних споруд і ділянок гірничих виробок.

Шахта БілозерськаЗавантажити документ

2-й воєнизований гірничорятувальний загін 06.04.2017 - 2-й воєнизований гірничорятувальний загін

У підрозділах і службах Другого воєнізованого гірничорятувального загону на оснащенні знаходиться 26 приладів для виміру швидкості повітря в шахті типу АПР-2.

Практичне застосування анемометрів АПР-2 в умовах ліквідації пожеж на вугільних шахтах довело їх надійність, мобільність, достатню точність вимірювань, що дозволяє оперативно виконувати необхідні виміри і управляти аварійним провітрюванням шахт.

Випуск нової модифікації анемометрів АПР-2 з точністю вимірювань від 0,15 м/с дозволить виконувати виміри відповідно до вимог НПАОП 10.0-1.01-10, підвищити якість профілактичної роботи ДВГРС в частині запобігання виникненню НС на підприємствах вугільної галузі.

2ВГРЗ розташований в зоні проведення АТО, у разі чого значна частина засобів вимірювання, яка необхідна для роботи служби депресійних, газових і теплових зйомок, залишилася на тимчасово неконтрольованій території. Тому 2ВГРЗ зацікавлений у придбанні нових вимірювальних приладів АПР-2 для доукомплектування підрозділів і служб згідно табеля оснащення.

2-й воєнизований гірничорятувальний загін відгук АПР-2Завантажити документ

8-й ВГРЗ 01.07.2015 - 8-й воєнизований гірничорятувальний загін

У підрозділах 8 ВГРЗ в експлуатації перебувають анемометри АПР-2 у кількості 30 шт. Анемометри АПР-2 застосовуються для вимірювання середньої швидкості і визначення кількості повітря в гірничих виробках шахт і рудників усіх категорій, в тому числі небезпечних за газом або пилом.

За час більше 8 років, анемометри АПР-2 зарекомендували себе як прибори зручні в експлуатації, що мають високі точністні характеристики, що в свою чергу дозволяє швидко і правильно оцінювати стан провітрювання гірничих виробок при виборі аварійних вентиляційних режимів.

Відомо, що ІГТМ НАН України освоїв випуск нової модифікації анемометра АПР-2 з початком діапазону вимірювання 0,15 м/с і триразово підвищеною точністю вимірювань, що дозволяє контролювати витоки повітря у заперемичні виробки, згідно норм вимог Правил безпеки. Введення функції визначення витрати повітря безпосередньо під час заміру на реперних точках дозволяє оперативно вирішувати питання провітрювання гірничих виробок.

У разі додаткового фінансування, 8 ВГРЗ зацікавлене зробити заміну експлуатованих приладів на анемометри АПР-2 з новими функціональними можливостями.

Відгук 8-й ВГРЗЗавантажити документ

Державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (ДП "СхідГЗК") 24.03.2015 - Інгульська шахта

Анемометри переносні рудничні АПР-2 експлуатуються на нашому підприємстві з 2004 р.

За час експлуатації анемометр зарекомендував себе як зручний, легкий і надійний в експлуатації прилад. Анемометр АПР-2 забезпечує виконання вимірювань в шахтних умовах, зручний в експлуатації і не вимагає особливого технічного обслуговування. Корпус приладу легкий і міцний, що оберігає його від пошкоджень. Дуже зручним при експлуатації є виведення всіх даних на індикатор і збереження результату вимірювань в пам'яті до наступного вимірювання.

ДП "СхідГЗК" Інгульська шахтаЗавантажити документ

ГП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" 19.03.2015 - ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1"

ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1", згідно п.1 гл.5 р.VI "Правил безпеки у вугільних шахтах", по метану відноситься до надкатегорійних шахт, повітря гірничих виробок відрізняється підвищеним вмістом пилу і вологи.

Для вимірювань швидкості руху повітря в гірничих виробках ми тривалий час застосовуємо анемометр АПР-2, яких на балансі знаходиться 20 шт. За час експлуатації всі анемометри зарекомендували себе надійними приладами, які повністю відповідають заявленим технічним характеристикам.

Вважаємо, що підготовлена в ІГТМ НАН України до випуску нова модифікація анемометра АПР-2 з функцією розрахунку кількості повітря у вимірюваному перерізі гірничій виробці безпосередньо самим користувачем корисна, оскільки дозволяє оперативно отримувати відомості про стан вентиляції.

Наше підприємство зацікавлене в придбанні нової модифікації анемометра АПР-2 з функцією розрахункової кількості повітря. Його нові метрологічні властивості вперше дозволяють повністю виконати вимоги Правил безпеки в частині вимірювань швидкості повітряного потоку, починаючи з 0,15 м/с, при цьому точність вимірювань підвищена втричі, що дуже істотно.

Відгук ГП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1"Завантажити документ

ПАТ Сумихімпром 16.02.2015 - ПАТ Сумихімпром

Прилад анемометр АПР-2 №1497, виробником якого є ІГТМ НАН України, який знаходиться в експлуатації на ПАТ "СУМИХІМПРОМ", застосовується для вимірювання швидкості руху повітря у робочій зоні або робочих приміщеннях, під час атестації робочих місць.

Відгук ПАТ СумихімпромЗавантажити документ

ДТЕК Павлоградвугілля 02.02.2012 - "ДТЕК Павлоградвугілля"

Підприємство ПАТ ДТЕК Павлоrрадвугілля на підставі багаторічної успішної експлуатації анемометра переносного рудникового АПР-2 надає згоду на подовження терміну дії (безстроковий) з викладеними в технічних умовах ТУ У 10.1-05411357-001-2001 його технічними та експлуатаційними характеристиками.

Відгук ДТЕК ПавлоградвугілляЗавантажити документ

Криворізький національний університет 29.06.2006 - "Криворізький національний університет"

У відповідь на прохання КНУ: "щодо надання технічної допомоги й виділення анемометру типу АПР-2 для підготовки спеціалістів в галузі рудникової аерології та промислової вентиляції, проведення навчального процесу та науково-дослідних робіт" ІГТМ НАН України безкоштовно надав сучасний анемометр АПР-2, який відмінно зарекомендував себе на всіх підприємствах гірничої промисловості.

Запит на прибор від Криворізького національного унверситетуЗавантажити документ

ГХК Ровенькиантрацит 08.11.2001 - "ДХК Ровенькиантрацит"

На підприємствах ДХК "Ровенькиантрацит" в роботі знаходяться 13 приладів/електронних анемометрів АПР-2 /.

1. Дата придбання - 1998 рік

2. Прилади АПР-2 експлуатуються в умовах, що відповідають вимогам РЕ.

3. Час безвідмовної роботи при правильній експлуатації 3 роки.

4. Відмови в експлуатації приладу траплялися тільки при неправильній експлуатації елементів живлення і при експлуатації приладів в виробках з відносною вологістю понад 85%.

5. Перше технічні обслуговування - жовтень 2001 год.

6. Електронний прилад АПР-2 це технічно вище рівень, ніж анемометрів АСО-3, МС-13.

7. Наші побажання - розширити функціональні можливості приладу - для вимірювання тиску, температури і вологості рудникового повітря, що дозволить суттєво оновити застарілий парк контрольно-вимірювальних приладів і тим самим підвищити рівень безпеки і комфортності праці на підприємствах ДХК "Ровенькиантрацит".

Відгук ДХК "Ровенькиантрацит"Завантажити документ

Інші відгуки на анемометр АПР-2 www.ecotech-invest.ru

ИГТМ НАН Украины, ГПall.biz