Герб України
ІГТМ НАН УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
імені М.С. ПОЛЯКОВА
Русская версияРусский Українська версіяУкраїнська
Анемометр АПР-2

Технічне обслуговування анемометра АПР-2 та мікроманометра МДР-6

ІГТМ НАН України, як єдиний законний виробник анемометрів АПР-2 та мікроманометрів МДР-6, виконує свої зобов'язання по висококваліфікованому технічному обслуговуванню (ТО) або ремонту, а також надає послуги з проведення Державних повірок протягом усього терміну їх експлуатації.

Цінова комерційна пропозиція (оферта) на обслуговування

Цінова комерційна пропозиція (оферта) ІГТМ НАН України керівнику підприємства та голові тендерного Комітету на проведення регламентного обслуговування анемометра АПР-2 на 2019 рік.

Для користувачів, які регулярно обслуговуються в ІГТМ НАН України, можлива знижка.

Всі анемометри АПР-2 що знаходяться в експлуатації повинні зазнавати свєчасного планового щорічного технічного обслуговування, що виконується ІГТМ НАН України за договорами з їх власниками.

Планове технічне обслуговування передбачає виконання наступних операцій:

 1. Перевірка цілісності заводських пломб та реєстрація анемометра.
 2. Розбирання та очищення складових частин анемометра від забруднення.
 3. Вхідний контроль блоків анемометра, перевірка корпусних деталей на цілісність і на нормальне функціонування їх вузлів.
 4. Дослідження первинного перетворювача анемометра та оцінка вірності виконуваних їм функцій, а саме:
  • дослідження геометричних параметрів крильчатки та їх відновлення (при потребі) до передбачених технічною документацією;
  • дослідження параметрів кернів осі та їх відновлення чи заміна осі;
  • збірка крильчатки та її балансування;
  • заміна каменевих опор осі;
  • складання первинного перетворювача;
  • дослідження метрологічних характеристик первинного перетворювача та визначення його градуювального коду;
  • визначення порогу чутливості первинного перетворювача та його доводка до нормованого значення 0,15 м/с.
 5. Дослідження вимірювального блока анемометра та оцінка вірності виконуваних ним функцій, а саме:
  • технічне обслуговування та доведення механічних вузлів та електричних ланцюгів вимірювального блоку до рівня, що відповідає надійній нормальній роботі;
  • контроль параметрів та настройка (при потребі) електронної схеми на технологічному стенді ІГТМ НАН України у відповідних режимах роботи;
  • установка нових сольових елементів живлення типу А316 з дозволеним безпечним струмом Ікз<10А;
 6. Дослідження метрологічних характеристик анемометра та його доводка на предмет відповідності нормованим значенням ТУ У 10.1-05411357-001-2001.
 7. Вихідний контроль, пломбування, заповнення експлуатаційних документів та підготовка анемометра для представлення до державної повірки.
 8. Проведення державної повірки на атестованому еталонному обладнанні ІГТМ НАН України за участю державного повірителя територіального ДП "Дніпростандартметрологія".

Спосіб реалізації результатів робіт

Всі роботи по відновленню та дослідженню метрологічних характеристик анемометрів здійснюються на спеціальній виробничій ділянці ІГТМ НАН України, атестованій державною організацією ДП "Дніпростандартметрологія".

Роботи, пов’язані з дослідженням метрологічних характеристик анемометрів, виконуються з використанням робочого еталону надмалих швидкостей повітряного потоку РЕСВП-1, що у діапазоні відтворених швидкостей повітря 0,00 – 1,224 м/с має допустиму абсолютну похибку не більше δ+(0,003+0,01V), м/с (де V – значення установленої швидкості) та модернізованої аеродинамічної установки УПАР в комплекті з робочими еталонами - первинними перетворювачами АПР-2 з допустимою похибкою +(0,05+0,02V), м/с (де V – вимірювана швидкість повітряного потоку), а за потреби – великої аеродинамічної труби ІГТМ НАН України, що створює повітряний потік у діапазоні 0,1 - 22,0 м/с.

Приклади виконаних рабіт з сервїсного обсдуговування

Акт результатів сервісного обслуговування

2 шт анемометрів, які експлуатувалися на шахті Гірської ДП "Первомайськвугілля" з порушенням правил експлуатації.

Акт результатів сервісного обслуговування

40 шт. анемометрів, що тривалий час експлуатуються 10 ВГРЗ, м. Димитров, Донецької обл.

Акт результатів сервісного обслуговування

13 шт. анемометрів, які тривалий час неправомірно експлуатувались у «ШУ Дніпровське ДТЕК Павлоградвугілля» з ознаками підробки, порушуючи вимоги норм ТУ У 10.1-05411357-001-2001 на АПР-2, законодавство України з метрології, і які Держгірпомнагляд України заборонив до застосування.

ИГТМ НАН Украины, ГПall.biz